ÖDEME

 • Tur fiyatları neler?

Fotoğraf turları günübirlik, yurt içi ve yurt dışı ile festival kategorilerine ayrılmaktadır. Katılmak istediğiniz fotoğraf gezisinin sayfasına bakarak fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Fiyatı belirlenmemiş olan turlar için bizi arayınız.

 • Özel tur ücretleri değişiyor mu?

Belirli bir grup için düzenlenen özel turlarda ücret değişikliği yapılabiliyor. Fotoğraf gezisinin yapılacağı yere, gezi süresine, katılacak kişi sayısına ve ek taleplere göre fiyatlar değişiyor. Detaylı bilgi için danışmanlarımızı arayın.

 • Ücretlere neler dahil?

Ücretlere dahil hizmetler turun yurt içi ve yurt dışı olup olmaması ile süresine göre değişiyor. Genel olarak; otel konaklamaları, ulaşım, belirtilen yemek menüleri, rehberlik hizmetleri, seyahat sigortası fotoğraf gezisi fiyatlarına dahil oluyor. Nelerin ücretlere dahil olduğunu tur sayfasından öğrenebilirsiniz.

 • Ücretlere neler dahil değil?

Ücretlere ek hizmetler, öğlen yemekleri ya da tur içeriğinde belirtilmeyen yemek tarifeleri, içecekler, müze ve ören yerlerine giriş ile ekstralar dahil olmamaktadır. Nelerin ücretlere dahil olmadığını tur sayfasından öğrenebilirsiniz.

 

HAZIRLIK

 • Yanımızda ne getirmeliyiz?

Fotoğraf gezilerine katılacak olanlar çantalarına fotoğraf ekipmanlarını, yürüyüş ayakkabılarını, batarya, şarj cihazları, yeteri miktarda flash/sd kart ve kart okuyucular vb. ekipmanlarını almalıdırlar. Gidilecek olan yere göre gerekecek ekipmanlar için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

 • Yolculuklarda ne giymeliyim?

Yolculuklarımız farklı lokasyonlara düzenleneceği için her ihtimale hazırlıklı olmanız ya da bölgenin iklim şartlarına göre giyinmeniz gerekir. Rahat spor ayakkabılar, ağır olmayan kıyafetler, mevsime göre ceket ve montlar ya da tişörtler ihtiyaç duyacağınız kıyafetler olacaktır. Rahatça fotoğraf çekeceğinize inandığınız her şeyi giyebilirsiniz.

 • Fotoğraf makinemizin olması şart mı?

Eğer profesyonel fotoğrafçı olmak ve sık sık fotoğraf gezilerine katılmak istiyorsanız iyi bir fotoğraf makinesi almanızda yarar var. Gezilerimiz genel olarak fotoğraf çekmeye odaklı olacak ve özellikle fotoğraf çekmek için tur programlarımızı şekillendireceğiz. Yıllarca kullanabileceğiniz bir makine almanız avantajlı olacaktır.

 

REZERVASYON

 • Rezervasyon yapmak zorunlu mu?

Turlarımız rezervasyon talepleri ile şekillenmektedir. Yeterli sayıya ulaşıp ulaşmadığımızı ön rezervasyon ve ödemelerle öğreniyoruz. Bu nedenle sizden rezervasyon yaptırmanızı talep edeceğiz.

 • Geri ödeme ve iptal politikası nedir?

Rezervasyonlarınızı tura çıkılmadan 72 saat önce iptal ettiğiniz taktirde ödemenizi alabilirsiniz. Nakit ödemelerin iadesi nakit olmakta, kredi kartı iadeleri ise misafirlerin yine aynı kredi kartına iade edilmektedir. Kredi kartlarına yapılan iadeler 7 iş günü içinde gerçekleşir. Geri ödemenin kredi kartı ekstrenize yansıması farklılık gösterebilir. Bu yüzden tutar bir sonraki kredi kartı ekstresinde de görülebilir.

 • Rezervasyon yapmadan aynı gün tura katılma ihtimalimiz nedir?

Tura çıkmadan önce otel ve ulaşım firmalarına kişi sayılarımız iletildiği için böyle bir imkan sunamıyoruz. Tura katılım için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Ancak danışmanlarımızın size yardımcı olmasını isterseniz telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 • Online rezervasyon alıyor musunuz?

Elbette. Fotoğraf turu sayfalarımızda bulunan online rezervasyon butonunu kullanarak kaydınızı yaptırabilirsiniz.

 • Erken rezervasyon sigortası nedir ?

Erken rezervasyon sigortası misafirlerimizin olası bir iptal durumunda ödemiş oldukları ücretleri garanti altına almak için düzenlenmiştir. Misafirlerimizin tesis giriş gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunması halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi verilmektedir. Erken rezervasyon sigortası tur paketinin toplam bedelinin yüzde biri olup 1000 TL altı rezervasyonlarda sabit 10 TL dir.

HAVA

 • Fotoğraf turları hava muhalefeti nedeniyle iptal edilir mi?

Elbette. Hava şartları uçak ve otobüslerin hareket edemeyeceği gibiyse fotoğraf turlarımız iptal edilebilir. Bu durum misafirlerimize en az 24 saat önceden bildirilir. Ücret iadesi yerine bir sonraki turda etkinlik gerçekleştirilir.

 • Gittiğimiz yerin hava durumunu nasıl öğreneceğiz?

Rezervasyonunuzu yaptırdığınızda bölge hakkında rehberlerimiz sizi bilgilendirecekler. Gideceğimiz tarihlerdeki hava durumunu öğrenebileceksiniz. Beklenmeyen hava şartları da sizlere bildirilecek.